קמינים ועיצוב הבית

קמינים מייצרים טמפרטורות נעימות גם בחודשי החורף הקרים ביותר, וכך תורמים לאווירה בתוך הבית. בשנים האחרונות החלו מעצבי פנים להבין את הפוטנציאל הטמון בקמינים. היות ומדובר על מוצר דומיננטי שתופס לא מעט מקום ותשומת לב, כדאי לשלב אותו בחלל בצורה נכונה, וליהנות מכל היתרונות שיש לו להציע.

קמין משתלב בעיצוב הבית בהתאם לחומר ממנו הוא עשוי. בעוד בעבר כל הקמינים היו עשויים אבן, וזאת בשל העמידות שלה בחום ובאש, כיום יש גם קמינים ממתכת המוסיפים אלמנט דקורטיבי לסגנון העיצוב המודרני. מי שרוצה לעצב את הבית בסגנון כפרי עדיין יכול להיעזר בקמין אבן, או לשלב אותו עם קירות מתאימים ופתרונות ריצוף איכותיים.

סוגי קמינים והתכונות שלהם

עיצוב מרשים של הבית מתחיל בבחירת קמין מתאים. להלן מספר סוגים בולטים של קמינים וסקירה של המאפיינים שלהם, הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינה אסתטית:

א. קמינים מוסקי עץ – אלו הם קמינים מסיביים שיכולים לשרת את בעלי הבית לאורך שנים רבות. אפשר להציב אותם על גבי קיר מרכזי, ולהתכתב איתם בעזרת וילונות או טפטים, אך יש אפשרות גם להעניק מקום סולידי ביותר בקיר צדדי. קמינים אלו הם בעלי נצילות בעירה מהטובות ביותר בשוק, והעיצוב שלהם משלב בין חזות עדינה לאגרסיביות קלאסית.
ב. קמינים מוסקי גז – הקמינים הללו מציעים בעיקר מופע גז מרשים הצפוי להדהים את כל דיירי הבית והאורחים. בתוך הקמין ישנו תא בעירה של גזרי עץ או חלוקים, מערכת תפעול מתקדמת הניתנת לתכנות, ואפילו שלט רחוק. יש דגמים מיוחדים של קמינים מוסקי גז אשר בהם ניתן ליצור פיזור חום מהיר יותר בחדר. מבחינה אסתטית, קמינים מוסקי גז הם קטנים יותר, וכדאי לשים לידם שטיח או ריהוט נמוך.
ג. קמינים בנויים – את הקמינים הללו כדאי לבחור לקראת שיפוץ או כניסה לבית חדש. קמינים בנויים מוסקים בעץ, ומעוצבים בקו מודרני ונקי. הם יכולים להשתלב ליד סלון, מטבח או חללים פתוחים אחרים בתוך הבית. היתרון שלהם הוא רמת גימור גבוהה מאוד והנדסת בעירה מתקדמת.
ד. קמינים עומדים – זהו פיתרון חדש יחסית למי שמעוניין להשתמש בקמינים עבור עיצוב הבית. קמינים עומדים הם גדולים, בעלי יכולת חימום אפקטיבית ותא אפייה שימושי. הם מתאימים בעיקר עבור חללים פתוחים ורחבים עם מינימום של ריהוט משלים.

התייעצות עם אנשי מקצוע לפני בחירת קמין

לסיכום, קמינים מוסיפים נופך מיוחד אל כל סגנון דקורטיבי נבחר בתחום עיצוב הבית. הדבר החשוב הוא להתאים בין אופי הקמין לבין העיצוב הכללי, לבחור קמין עם תכונות בעירה מתקדמות, וכמובן לשמור על כללי הבטיחות.

אנחנו בחברת עלית הגז מערכות גז וחימום בע"מ נשמח לספר לכם פרטים נוספים על קמינים. בואו להתייעץ איתנו לגבי קמינים ועיצוב הבית, ותוכלו ליהנות משירותים ברמה הגבוהה בישראל.

סגירת תפריט
להצעת מחיר אטרקטיבית מלאו פרטים ומיד נחזור:
דילוג לתוכן