על תחזוקת מערכות חימום בבית ובעסק

במידה ואתם מפעילים מערכת חימום לטובת הבית שלכם, בניין הדירות או העסק שלכם, חשוב מאד לזכור שמדובר על מערכות יעילות וחזקות מאד – אך ורק אם מקפידים על תחזוקה יעילה שלהן. התחזוקה של מערכות החימום היא קריטית, שכן במקרה של תקלה, לא רק שמערכת החימום נפגעת, אלא שיש גם סכנה בטיחותית של ממש. לכן, החוק אף מחייב תחזוקה קבועה של מערכות החימום הללו דרך גורם מקצועי. מה תחזוקה זו כוללת, ועל אילו מהכללים חשוב להקפיד במיוחד?

כמה כללי תחזוקה חשובים

* חדר המערכת – לכל מערכת חימום צריך להיות חדר ייעודי שבו יושב ה"מוח" של המערכת, ביחד עם המכלים השונים אשר בהם מתבצעת פעולת החימום, לרוב על בסיס המים. מדבור על חדר ייעודי, אשר לא משמש למטרות נוספות. חדר זה צריך להיות נקי באופן קבוע, ולעמוד בתקנים הנדרשים של חדרים למערכות חימום. בחדר זה חל איסור מוחלט על אחזקת חומרים דליקים ,שעלולים להתלקח עם מערכת החימום.
* ביקורת קבועה – בכדי לשמור ולתחזק את מערכות החימום, חבה לבצע בקרה קבועה על המערכות, דרך חברות שמתמחות בכך. את הפיקוח יכולה לבצע החברה שהתקינה את המערכת, או חברה אחרת שמתמחה במערכות החימום הרלוונטיות. הביקורת צריכה להיות אחת למספר חודשים באופן קבוע, ובמידה והתרחשה תקלה, תתבצע לאחר מכן ביקורת כללית שתוודא שהבעיה נפתרה.
* חיבור וניתוק – אם מדובר על מערכות חימום שמשמשות מבנה שלם עם מספר דיירים או מספר בתי עסק, חובה לבצע בקרה במידה ואחד מהגורמים מעוניין להתחבר למערכת או להתנתק ממנה. את הפעולות הללו מבצעת רק חברה מקצועית ויש לבצע בדיקה מקדימה לכך.

עלית הגז מבצעת תחזוקה מלאה

חברת עלית הגז מספקת לא רק מוצרי חימום ומערכות חימום מתקדמות לבית ולעסק. נוסף לכך, החברה גם מספקת שירותי תחזוקה ואחזקה עבור מערכות החימום השונות, כולל פתרון שוטף בתקלות, בקרה קבועה, ועוד. כך תוכלו לעשות שימוש מעולה במערכות החימום באופן בטוח.