משאבות חום » עלית הגז

משאבת חום היא אחד הכלים המתקדמים והחדשניים לחימום מים לצרכים שונים. ומה בדיוק מחממים? ובכן, השימוש העיקרי הוא חימום עבור מערכות הסקה (חימום תת רצפתי, רדיאטורים), בריכות שיחה פרטיות וכל מערכת מים הזקוקה לחימום.

משאבות חום של החברות המובילות בארץ

מה היתרונות והחסרונות של משאבות חום?

משאבות חום מציעות כמה יתרונות וחסרונות שכדאי לכם להכיר. קודם כל, היתרון הבולט של משאבות חום הוא היתרון האקולוגי. משאבות חום לא דורשות אנרגיה משמעותית ורבה מאוד על מנת לבצע חימום של המים ולכן המערכת הינה ידידותית מאוד לסביבה. בנוסף, בשל העובדה שהיא לא זקוקה לאנרגיה רבה כל כך עלויות השימוש בה הן הרבה יותר נמוכות מאמצעי חימום אחרים מה שמוביל לחיסכון אדיר בעלויות החימום.

יחד עם זאת, ישנם שני חסרונות שעליכם להכיר:

  1. העלות הראשונית של המשאבה היא לא זולה, ויחד עם ההתקנה יכול להיות מדובר בהוצאה משמעותית. יחד עם זאת, אם מסתכלים לטווח הארוך היא בהחלט מחזירה את ההשקעה ומובילה לחסכון בעלויות אשר הופך את ההשקעה בה למשתלמת מאוד.
  2. משאבות חום יכולות לגרום לרעש בדומה למזגנים ולכן חשוב מאוד לבחור את המיקום הנכון להתקין אותה על מנת לצמצם הפרעה לבני הבית ולשכנים הקרובים.

איך בוחרים את המשאבה הנכונה?

בכדי לבחור את משאבת החום הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם את צריכים לבצע התאמה לגודל של הבית בו ישתמשו באותה משאבה לפני הכל. מעבר לזאת, יש לשים לב למיקום של המשאבה על מנת שהיא לא תפריע מבחינת הרעש ובנוסף, יש לקחת בחשבון את המשקל שלה. אם אתם צריכים משאבה גדולה לבית גדול מאוד (כמו וילות נופש לדוגמא) ואתם מעוניינים לבצע התקנה על הגג של הבית, עליכם לוודא שהוא חזק מספיק ובאמת ניתן לבצע את ההתקנה הזו עליו.

הכנה לפני ההתקנה

אם אתם מעוניינים להתקין משאבת חום, עליכם לשים לב לשתי פעולות הכנה חשובות אותן אתם צריכים לבצע:

  • חשמל – משאבת חום מתחברת לחשמל תלת פאזי ולכן אם אין לכם חיבור כזה, יהיה עליכם להמיר את חיבורי החשמל בבית שלכם לחיבורים מהסוג הזה.
  • מים – יש לדאוג כי במקום בו אתם רוצים להתקין את המשאבה יש חיבור נוח לתשתיות המים. במידה ולא, בחרו מקום אחר או התייעצו עם מומחה על יצירת חיבור לתשתית המים מאותו המקום בצורה נכונה וטובה.