מחמם מים בגז

משתדרגים לחימום בגז!

אחרי שנים ארוכות שבהן התרגלנו לראות את החשמל כספק האנרגיה המרכזי והבלתי מעורער של הבית, כיום נכנסות יותר ויותר מערכות לחימום בגז אל משקי הבית הישראליים – למשל, מחמם מים בגז.

כך היה נהוג. . .

במשך עשורים רבים הורגלנו לחשוב כי יש לפנינו שתי שיטות בלבד לקבלת אספקת מים חמים שוטפת: דוד חשמל או דוד שמש (הפועל באמצעות אנרגיה סולארית). אולם בתקופה האחרונה צרכנים רבים מגלים את יתרונותיה של שיטה נוספת – שימוש במחמם מים בגז. שיטה זו ניתנת לשימוש בפני עצמה, או בשילוב עם אחד הדוודים שלעיל.

למה דווקא מחמם מים בגז?

כדי לענות על שאלה זו נבחן לרגע את האלטרנטיבות: שימוש באנרגיה סולארית היא ללא עוררין הדרך הזולה ביותר לקבלת מים חמים, שכן אנרגיית השמש אינה עולה כסף. עם זאת, מערכת שכזו יכולה לפעול רק כאשר יש מספיק אור להפעלתה – כלומר, היא אינה פועלת בימים מעוננים וסוערים. שימוש בחשמל אינו מוגבל באופן זה, אך הוא כן מחייב המתנה של הצרכן – לוחצים על כפתור ההפעלה ואזי נדרשים לחכות עד הגעתם של המים לטמפרטורה הרצויה.

מחמם מים בגז פועל בצורה אחרת – הוא נותן אספקה מיידית של כמות המים הדרושה, ללא המתנה וללא סייגים. אין צורך בלחיצה על מתג ההפעלה, שכן המכשיר מזהה את הטמפרטורה של המים במיכל, וכאשר יש צורך בכך הוא מחמם אותם ושומר אותם בטמפרטורה המבוקשת. כשאין בכך צורך, הוא מפסיק את פעולת החימום, וכך מחמם מים בגז אינו מבזבז אנרגיה מיותרת לחינם. במילים אחרות: הוא פועל אך ורק כשצריך, במידה מדויקת וחסכונית.

יש לציין כי, כאמור, ניתן לשלב מכשיר חימום מים בגז שכזה עם דוד (חשמלי או סולארי), וכך משלבים את יתרונותיו של כל אחד מהם בשני לקבלת השירות המושלם.

כדאי לדעת:

* מחמם מים בגז מגיע ברמות ספיקה שונות, לפי בחירת הלקוח וצרכיו – שכן אין צרכן ביתי דומה לבית מלון, הזקוק לאספקת מים חמים גדולה יותר באופן משמעותי.
* התקנתו של מכשיר חימום בגז הינה קלה ומהירה, וממדיו של מכשיר שכזה לצרכן הביתי הינם קומפקטיים ונוחים.
* ניתן לווסת את טמפרטורת המים במכשיר בדיוק למידה הרצויה – אוהבים מים רותחים במיוחד? מעדיפים "פושרים פלוס"? קל ופשוט לכוון ולקבל בדיוק מה שאתם רוצים, באופן מיידי וקבוע וללא פשרות.
צוות עלית הגז ישמח לעמוד לרשותכם במתן ייעוץ אודות התקנת מחמם מים בגז בביתכם.

צרו עמנו קשר לפרטים!