כיצד מותקן חימום רצפתי?

אחת מהשיטות היעילות ביותר והמהפכניות ביותר לחימום איכותי בבית, היא השיטה של חימום רצפתי, או אם לדייק – חימום שהוא בעצם תת רצפתי, שכן הוא מותקן בפועל מתחת לרצפה.
חשוב להבין שהשיטה לכשעצמה איננה בהכרח כה חדשה.

עוד בעת העתיקה הבינו לא מעט מהאליטות והאנשים העשירים כי חימום מיוחד שמותקן מתחת לריצוף יהיה נוח – ובעבר השתמשו במים חמים ובגחלים לטובת החימום. כיום כמובן, יש שיטות אחרות שמאפשרות לכם ליהנות מהחימום הרצפתי, ומחום נעים אשר יתפזר בכל הבית, עם מינימום תחושת יובש, ועם הוצאות נוחות יחסית.
כמובן שחשוב להבין כיצד מותקן החימום הרצפתי, והאם יש הבדלים בין סוגים שונים של התקנות.

על הדומה והשונה בכל שיטות ההתקנה

* הנחה לפני ריצוף – בכל מצב שבו אתם מבקשים להתקין חימום רצפתי, יש לקחת בחשבון כי החימום מותקן מתחת לשכבות הריצוף שלכם.לכן, מומלץ בחום להתקין את המערכת הזו או כאשר המבנה כולו נמצא בשלבי הקמה, או לחלופין כאשר אתם ממילא מבצעים שיפוצים בבית שלכם, ובמסגרת הזו פתיחה של הריצוף תהיה הגיונית (אפשר כמובן גם להחליף לאחר מכן את הריצוף, לסוג אשר יגיב טוב יותר לחימום הרצפתי).
יש לקחת בחשבון שבכל מקרה אחר – תצטרכו להסיר במיוחד את הריצוף ולאחר מכן להחזירו למקום.
* התקנת מערכת מים – זוהי שיטה אחת להתקנה של מערכת חימום רצפתי. מערכת זו מבוססת על צינורות מים מיוחדים אשר מותקנים מתחת לריצוף, וע"י החימום של המים, נוצרת אנרגיית חום חזקה מאד – ואתם חשים אותה מבעד לריצוף.
* בשיטה זו נעשה שימוש כמובן בצנרת מתאימה – לרוב מחומרים כמו נחושת או אלומיניום. בכדי לחמם את המים, אפשר להשתמש בשיטות שונות. כך למשל, אפשר להשתמש למשל בגז אשר יחמם את המים, בדוד קיטור ביתי, בגנרטור, בחומרי דלק כמו סולר או נפט, ואפילו אפשר להשתמש במערכות סולאריות אשר יפעילו את החימום שיחמם את המים. בקיצור – כאן פשוט צריך לחשוב מה תהיה השיטה המשתלמת ביותר מבחינתכם. לאחר מכן, כמובן שמניחים את שכבות הבידוד (לרוב זה קצת יותר שפוט מאשר בשיטה השניה) ומתחילים לעבוד.
* התקנת מערכת חשמלית – זוהי מערכת אחרת של חימום רצפתי, שמופעלת על בסיס תשתית החשמל בבית שלכם. ההתקנה שלה היא לרוב זולה יותר ומהירה יותר משום שאין צורך להתקין צנרת. לרוב, מניחים משטחי חימום חשמליים מיוחדים מתחת לריצוף, ולאחר מכן מניחים את הריצוף. יש לשים לב שכאן הבטיחות צריכה להיות ברמה גבוהה מאד, ויש להקפיד על כך שלא תהיה דליקה כתוצאה מחימום יתר, ושיהיה מנגנון בקרה שישמור על הבטיחות שלכם.

ואתם נהנים כעת מבית חמים ונעים

בזכות מערכות החימום הרצפתי, אתם יכולים ליהנות מבית נעים יותר וחמים יותר, לא משנה באיזה חודש מדובר ועד כמה קר. אפשר להפעיל את המערכת לאורך זמן – והחום הנעים יעטוף אתכם.