חימום תת רצפתי – למה היא כה פופולארית?

חימום תת רצפתי הפך בשנים האחרונות לשיטת חימום מאוד פופולארית. זאת בזכות היתרונות הרבים שהוא מציע, לעומת אפשרויות חימום אחרות. כך למשל, מדובר בשיטת חימום חסכונית למדיי, המאפשרת חימום אחיד של כל חלל הבית ועם זאת מאפשרת לחמם רק חלקים מסוימים בבית ולא את כולו (כפי שמחייב, למשל, מזגן מרכזי).

בנוסף, מדובר בחום נעים העולה מלמטה, ולא ברוח חמה המייבשת את האוויר ואת העור כאחד. חימום תת רצפתי שומר על לחות בחלל האוויר, ואינו גורם ליובש המטריד הנגרם פעמים רבות כתוצאה משימוש רב במזגנים.

תשתית חימום תת רצפתי

אחד הדברים שהיוו חיסרון משמעותי של שיטה זו, היה המחיר. כששיטת החימום היעילה הזאת "עשתה עלייה" והגיעה ארצה, היא היתה מאוד יקרה ורק מתי מעט יכולים היו להרשות אותה לעצמם. היום, כשהביקוש עולה בצורה מתמדת וכשהתחרות, באופן טבעי, הולכת וגדלה, ניתן להשיג מערכות חימום תת רצפתי במחירים הוגנים שאנשים רבים יכולים להרשות לעצמם להשקיע.

כיצד מערכת חימום תת רצפתית עובדת?

מערכת חימום תת רצפתי כשמה כן היא – מערכת המותקנת מתחת לריצוף הביתי. לכן, מומלץ מאוד להתקין את המערכת עוד לפני אכלוס הבית או בזמן ביצוע ריצוף מחדש, ולא כאשר כבר מתגוררים בבית. למרות זאת, בהחלט אפשרי לבצע את ההתקנה גם לאחר האכלוס, רק שזמן ההתקנה מתארך משום שהיא כרוכה גם בהסרת הריצוף הקיים.

מערכות חימום תת רצפתי:

חימום מים בגז – מערכת צינורות מים המותקנת מתחת לרצפה ומחוממת בגז.חימום באמצעות חשמל – גופי חימום המותקנים מעל מספר שכבות של משטחים מבודדים ומתחת לאריחי הריצוף.
שתי המערכות פועלות על אותו עיקרון: עם הפעלת המערכת החום, שנטייתו הטבעית היא לעלות כלפי מעלה, עולה אל עבר הרצפה וגורם לחימומה. התוצאה – הרצפה המחוממת מהווה משטח נעים להליכה גם ברגליים יחפות, והחום ממשיך לעלות כלפי מעלה ומחמם את הבית כולו. כך משיגים חימום נעים ויעיל של הבית, אשר כאמור אינו מייבש את האוויר ואינו מביא לצריכה גבוהה מאוד של חשמל.

על מה חשוב להקפיד?

כאשר רוכשים מערכת חימום רצפתי חשמלית, חשוב להקפיד על כך שגופי החימום יהיו בעלי תו תקן, על מנת להבטיח שהחימום יהיה בטיחותי. בנוסף, מומלץ מאוד להוסיף למערכת בקר טמפרטורה, המתריע במקרה שהטמפרטורה עולה אל מעל הטמפרטורה הרצויה ומאפשר לכם לכבות את המערכת באופן מיידי ולקרוא לטכנאי שיברר את פשר התקלה.

חימום תת רצפתי – עלית הגז לשירותכם

עלית הגז משווקת מערכות חימום רצפתי באיכות מעולה, העומדות בכל תקני הבטיחות הדרושים. בנוסף למערכות חימום רצפתי המיועדות להתקנה מתחת לאריחים, תוכלו להשיג אצלנו גם מערכות בטיחותיות להתקנה מתחת לרצפות פרקט. צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לכם בבחירת מערכת חימום תת רצפתי שתתאים בדיוק לצורכיכם ולביתכם.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ – פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותם!