חימום תת רצפתי לדירה החדשה שלך

ישנן אינספור החלטות שצריך לקבל כאשר מתכננים דירה חדשה, החל מכמות ומיקום נקודות החשמל וכלה ברמת האבזור של המטבח. למעשה, ישנן כל כך הרבה החלטות שעומדות על הפרק, עד שלפעמים דווקא הנקודות החשובות ביותר נשכחות ונזנחות לאנחות.

אחת מנקודות אלה נוגעת לטכניקת ההסקה שאמורה להפוך את החורפים שיעברו עליכם בדירה לחמימים ונעימים יותר.

לאחרונה עלתה בישראל קרנה של מערכת החימום התת רצפתית, שמככבת ביותר ויותר בתים בכל רחבי הארץ. כשבוחנים את היתרונות הרבים והמגוונים של מערכת הסקה זו, מגלים כי לא מדובר בעניין מפליא יתר על המידה.

כל היתרונות של חימום תת רצפתי לדירה החדשה
נוחות תרמית מרבית – רמת הנוחות התרמית מושפעת ממספר משתנים, כשבין היתר מדובר במהירות תנועת האוויר, באופן הפיזור של האוויר החם וברמת הלחות השוררת בחדר. המערכות התת רצפתיות מתאפיינות ברמת נוחות תרמית מרבית ומתאימות במיוחד לאלה מכם הסובלים מיובש במהלך החורף או מכך שהטמפרטורה בחלל החדר לא אחידה ומשתנה מנקודה לנקודה.

חיסכון כספי משמעותי – כדי להבין לעומק כיצד ניתן לחסוך כסף בעזרת מערכת הסקה תת רצפתית, יש לצלול למעמקי תורת התרמודינמיקה, אך בגדול ניתן לכתוב כי מערכות אלו מאפשרות לאגור חום בזמן שתעריפי החשמל נמוכים יחסית, לטובת השעות שבהן המחירים של החשמל בשיאם (מובן שהמערכות שלא פועלות על חשמל הן חסכוניות במיוחד). כמו כן, המערכות החכמות והיעילות מחממות את האוויר באופן כזה שבו גם לאחר כיבוי המערכת, הטמפרטורה נותרת יציבה במשך מספר שעות.

התערבות מינימלית בעיצוב הדירה – המערכות המונחות מתחת לרצפה לא מתערבות בעיצוב הבית ולא מפריעות לו כהוא זה. זאת כמובן בניגוד גמור לכל מערכות ההסקה האחרות ויהיו אלה מזגנים, רדיאטורים או מפזרי חום.

יתרונות נוספים – מפאת קוצר היריעה נזכיר על קצה המזלג בלבד את היתרונות הבאים: התחזוקה של מערכות אלו מינימלית, הרגישות של המערכות התת רצפתיות לאיכות החשמל נמוכה ביותר (נפילות מתח וכיו"ב), הבקרה פשוטה ויעילה במיוחד, הפעולה שקטה לחלוטין וכמעט שאין צורך לאוורר את הבית במהלך הפעולה שלהן.

באיזה שלב הכי כדאי להתקין מערכת הסקה תת רצפתית?
בניגוד למערכות הסקה אחרות, מערכות תת רצפתיות לא מאפשרות לנו לפעול בספונטניות וליהנות מגמישות בכל הקשור למועד ההתקנה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שאת המערכת הממוקמת מתחת לרצפה ניתן להתקין רק כחלק מפרויקט שבו מחליפים את הריצוף או במהלך הבנייה, כלומר לפני הנחת הריצוף.
לכן, אם אתם נמצאים בימים אלה בתכנונים של הדירה החדשה שלכם, טוב תעשו אם תקדימו לברר פרטים בנוגע להתקנת מערכת חימום תת רצפתי ויפה שעה אחת קודם.

קחו בחשבון שמערכת המותקנת מתחת לרצפה תגרום לקיצוץ בגובה החדר, אך ניתוח מושכל של גופי וצינורות החימום, יתרום לאובדן גובה מינימלי וכמעט בלתי מורגש.

כמו כן, חשוב לדעת שלא אחת ההתקנה מובילה לעלויות גבוהות יחסית, אך בטווח הארוך החיסכון הכספי צפוי לקזז את ההוצאות הראשוניות. חורף נעים לכם!