מדוע חימם רצפה על בסיס מים נחשב לבטוח ויעיל יותר?

אם אתם חושבים על התקנה של מערכת חימום תת רצפתית, בוודאי השאלה המרכזית שמציפה אתכם היא מה עדיף? האם לבחור במערכת חימום תת רצפתית אשר פועלת על חשמל או מערכת המבוססת על מים?

ובכן, כדי לענות על השאלה הזו אתם צריכים להכיר בצורה טובה יותר את המערכות השונות, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. קראו את המאמר הבא ותוכלו ללמוד יותר על המערכות השונות, ההתקנה שלהן וכל המידע לו אתם זקוקים.

חימום רצפה על בסיס מים

ההתקנה של המערכת

אחד ההבדלים בין מערכות החימום התת רצפתיות השונות הוא בהתקנה של המערכת. אם אתם חושבים על חסכון לטווח ארוך, המערכת המתאימה יותר היא מערכת המבוססת על מים. במערכת כזו החימום מבוצע באמצעות מים אשר זורמים בתוך צינורות מתחת לרצפות, והיא מתאימה לכל סוג של רצפה. המערכת עצמה היא שקטנה מאוד ואפילו מאפשרת כיוון של הטמפרטורה הרצויה? החסרון – עלות התקנת המערכת הינה יקרה, במיוחד בשל עלות משאבת המים היקרה.

לעומת זאת, התקנה של מערכת חימום תת רצפתית הפועלת על חשמל הינה זולה יותר, אך לטווח הארוך יש לקחת בחשבון את העלויות של החשמל שיכולות להיות גבוהות, במיוחד לאור עליית מחירי החשמל בישראל.

ההבדלים בעלויות ההפעלה

כאמור, אחד ההבדלים בין המערכת החשמלית לבין המערכת המבוססת על מים הוא העלות של הפעלת המערכת. שימוש במערכת הפועלת על חשמל יהיה יקר יותר לעומת מערכת המבוססת על מים ולכן בעת ההחלטה עליכם לקחת בחשבון לא רק את העלויות הנוכחיות של התקנת המערכת, אלא גם את העלויות של ההפעלה שלה לטווח הארוך.

ההבדלים בעלויות ההתקנה

כפי שכתבנו מעלה, העלות של התקנת מערכת המבוססת על חשמל הינה זולה יותר לעומת מערכת המבוססת על מים, והפער יכול לעמוד על יותר מ 200 ₪ למ"ר, הבדל שיכול לעמוד על עשרות אלפי שקלים בבתים גדולים.

ההפעלה והשימוש

עבור רוב המשתמשים המערכת החשמלית הינה הרבה יותר קלה ופשוטה לתפעול, אך כיום יש התקדמות גם בתחום הזה ואתם יכולים למצוא גם מערכת חימום תת רצפתיות המבוססות על מים שהן קלות ונוחות לשימוש ותפעול, רק צריך למצוא את המערכת הנכונה.

בטיחות

מבחינת בטיחות אין הבדל בין שתי המערכות השונות. שתי מערכות החימום התת רצפתיות הללו הינן בטיחותיות לשימוש ומצויידות במנגנוני בטיחות מחמירים אשר מבטיחים לכם שימוש נוח ובטוח. שימו לב כי בהתקנה של מערכת חשמלית ייתכן שתדרש התאמה של מערכת החשמל בבית על מנת שתוכל לעמוד בעומס בצורה טובה.

אז מה עדיף? בסופו של דבר ההחלטה היא שלכם והיא משתנה בין אחד לשני. לכן חשוב לקבל ייעוץ אישי ופרטני עבור שתי המערכות השונות בהתאמה לבית המדובר, אם זה שיפוץ או בני חדשה, ולקבל החלטה שתהיה הנכונה ביותר בשבילכם.