חימום רצפתי חשמלי או מערכת מבוססת מים – מה עדיף?

אחת המערכות המבוקשות ביותר היום לחימום הבית היא מערכת חימום תת רצפתי. מערכת חימום תת רצפתי הינה מערכת אותה מתקינים בשלב של בניית הבית והיא מאפשרת לחמם את הריצוף מהחלק התחתון שלו, כך שהחום עולה למעלה ומחמם את האוויר בבית ושומר על מרצפות חמות ונעימות.

אמנם בישראל החורף הוא לא ארוך מאוד, אך עדיין במיוחד באזור הצפוני של הארץ החורף הוא קשה מאוד והקור יכול להיות לא פשוט בכלל, במיוחד בבתים של משפחות עם ילדים קטנים. היום, כאשר נבנות לא מעט דירות חדשות, בעלי דירות רבים מבינים כי הדרך הטובה ביותר לחמם את הבית היא עוד בשלב של בניית הדירה להתקין

חימום תת רצפתי

מערכת חימום תת רצפתי המבוססת על מים

מערכת חימום תת רצפתי המבוססת על מים היא מערכת של צינורות בהם זורמים מים אשר עוברים תהליך של חימום ובצורה הזו הם מחממים את הרצפה ואת האוויר מעליה. מערכת חימום תת רצפתי המבוססת על מים מעניקה חום נעים ובצורה אחידה מאוד, זהו חום שאינו מייבש את האוויר ומאפשר ויסות ולכן הוא מקל מאוד על השימוש.

התקנה של המערכת הזו הינה יקר יחסית לעומת המערכת החשמלית, אך לטווח הארוך היא הרבה יותר חסכונית מבחינת עלויות החשמל.

מערכת חימום תת רצפתי המבוססת על חשמל

מערכת חימום תת רצפתי המבוססת על חשמל מותקנת באמצעות רשת של צינורות המותקנים מתחת לרצפות בשלב הבניה של הבית. הצינורות הללו מתחממים באמצעות מערכת החשמל וכך מחממים את הרצפה ואת הבית עצמו. בעבר לא מעט אנשים חששו מהמערכת הזו אך כיום היא הרבה יותר בטיחותית והתפתחות הטכנולוגיה בתחום אפשרה להפוך את המערכת הזו למובילה  ומתקדמת מאוד.

לעומת המערכת המבוססת על מים, ההתקנה של מערכת חימום תת רצפתי חשמלית הינה זולה יותר ולכן לא מעט מעדיפים לבחור דווקא בה, אבל חשוב מאוד גם לבחון את המצב לטווח הארוך. אם אתם מתגוררים באזורים קרים מאוד, כמו באזור הצפוני הקיצוני של מדינת ישראל, יכולים להיות לכם כמה חודשי חורף ארוכים וקרים מאוד בהם תעלה צריכת החשמל שלכם באופן משמעותי. אם אתם מתגוררים באזורים חמים יותר ולא תשתמשו במערכת במשך חודשים רבים מידי שנה, אולי זה משתלם יותר, אבל עשו את החשיבה שלכם בהתאם לשימוש ולעלויות לטווח ארוך.

אם אתם מתלבטים ועדיין לא יודעים במה לבחור פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם ייעוץ מקצועי ומקיף מאוד ומענה לכל שאלה ולכל בקשה שיש לכם. כאשר אתם בוחרים ב"עלית הגז" אתם בוחרים במומחים הגדולים ביותר בתחום ויכולים תמיד להיות רגועים!