חימום הבית לתינוק

תינוק זקוק לטמפרטורות נעימות וחמימות גם בתוך הבית, בחדר השינה ובכל מקום בו הוא נמצא. גופו של התינוק רגיש להפרשי קור וחום ותפקידם של ההורים הוא להעניק לו ביטחון ותנאים אופטימאליים. באופן עקרוני, הטמפרטורה המומלצת בסביבת תינוקות היא של 22 מעלות. על מנת לשמור על חום גופו של התינוק גם בחורף וגם לאורך שאר עונות השנה כדאי להקפיד על הטיפים הבאים:

א. לחות ואוורור – חימום יתר של החדר מסכן את התינוק לא פחות מקירור. יש לדאוג לחימום נאות של החדר ולהקפיד על כללי הבטיחות. חשוב לבדוק מדי יום את רמת הלחות ולשמור על פתחי אוורור וסירקולציה. שמירה על הלחות אפשרית באמצעות הנחת קערית מלאה במים.
ב. ביגוד – גם שימוש בבגדים המתאימים עוזר לתינוקות לעבור את החורף בשלום. מומלץ לכסות את התינוק בשמיכה קלה, לעטוף את הגוף מכל הכיוונים ולשים לב לנפילה לא רצויה של השמיכה במהלך הלילה.
ג. ארגון הבית והחדר – את היעילות של אמצעי חימום מתקדמים עבור תינוקות ניתן לשפר בעזרת ארגון נכון של הבית והחדר. אין להשאיר את התינוק חשוף על שידה גבוהה, רצוי להציב את המיטה ליד קיר פנימי וכדאי להקפיד גם על חדר מואר.

בחירת אמצעי חימום

חימום של סביבת התינוק אפשרי עם רדיאטור, מזגן, מערכת חימום תת רצפתי ומערכת הסקה. השימוש בחימום תת רצפתי ובמערכת הסקה מומלץ יותר וזאת משיקולי אחידות ופיזור אוויר. בניגוד למזגן השואב את החמצן ומקשה על הנשימה, מערכת חימום תת רצפתי וגם מערכת הסקה מבטיחים טמפרטורות אחידות בכל הבית ומונעים הפרשים קיצוניים. בחברת עלית הגז בע"מ ישמחו לייעץ לכם לגבי חימום הבית והכנתו לקראת הגעת תינוק חדש. השאירו פרטים באתר או צרו קשר עם נציגינו ונחזור אליכם בהקדם.