חימום בריכות – כל האפשרויות פתוחות

בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי בתים פרטיים בישראל בוחרים לממש את החלום ולהתקין בריכת שחייה בחצר. הבריכות עשויות להיות שקועות או עיליות, מתועשות או עשויות מבטון, בכל גודל שהוא. אלא שהמציאות מראה כי ללא שימוש באמצעי כלשהו לחימום הבריכות, הן עומדות ללא שימוש במשך חודשים ארוכים מהשנה, שכן השהייה בהן הופכת בלתי נסבלת כשהטמפרטורות יורדות.

חימום בריכות מתאפשר באמצעות מספר אמצעים, כאשר המובילים שביניהם הם גופי חימום חשמליים, משאבות חום ומערכות חימום סולריות.

גופי חימום חשמליים

גופי החימום החשמליים היו עד לאחרונה ברירת המחדל עבור בעלי בריכות שנזקקו לפתרונות חימום מים.
גופים אלו מבוססים על התנגדות לזרימת החשמל שכתוצאה ממנה, מתחמם ומתלהט. המים העוברים בתוך גוף החימום מתחממים ומוזרמים אל הבריכה. בו בזמן נשאבים מים מהבריכה, מועברים אל גוף החימום ונשאבים בחזרה למערכת וחוזר חלילה. גופים אלו זולים יחסית, אך העלויות הכרוכות בהפעלתם גבוהות, במיוחד כאשר מחירי החשמל נמצאים במגמת עלייה. יתרון נוסף של מערכת זו הוא העובדה שאינה תלויה במזג האוויר. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי גופי חימום חשמליים אינם מסוגלים לחמם נפחי בריכה גדולים מאוד תוך פרק זמן סביר.

שימוש במשאבות חום

זהו ככל הנראה הפתרון החכם, האיכותי והיעיל ביותר לחימום בריכות. מערכות אלו פועלות כמעין מזגן, אשר מקרר את הסביבה בכך שהוא "שואב" ממנה חום ומנצל אותו לטובת חימום המים. לעומת שאר האפשרויות, כאן מדובר בניצולת גבוהה מאוד של האנרגיה הדרושה להפעלת המערכת. למעשה, ניתן למצוא מערכות משאבות חום המגיעות אף לערכי COP של 5.51, הרבה מעבר לכל מזגן ממוצע שאנו מכירים. משאבות אלו מסוגלות לחמם בריכות בנפח גדול במיוחד ואף לספק מים חמים במהרה גם כאשר הטמפרטורה הראשונית נמוכה יחסית. לכן אין שום מניעה להקים בריכת שחייה פרטית ומחוממת, בין אם מדובר בירושלים, במישור החוף או בהרי הגליל. משאבות החום מסוגלות לעמוד בהספק הדרוש גם לבריכות שחייה גדולות בנפח 100 קוב.

חימום סולרי לבריכות ע״י קולטים

פתרון נוסף הוא מחמם מים סולרי המבוסס על אנרגיית השמש הזמינה לנו, אותה הוא מתרגם לכדי אנרגיית חום המשמשת לחימום מים. מנגנון המערכת דומה מאוד לזה של דוד השמש הביתי; המים מהבריכה נשאבים אל עבר מערכת קולטני השמש, עוברים דרך הצינורות, מתחממים בהדרגתיות ומועברים בחזרה לבריכה. כל עוד קרני השמש מכות בקולטנים, החימום מתבצע מעצמו. מערכת זו זקוקה לאנרגיה רק לצרכי הנעת המים ותו לא, יתרון משמעותי בהחלט. מצד שני, מערכת זו אינה מבצעת את פעולתה כאשר קרני השמש נסתרות, בימות החורף וכמובן, בשעות החשיכה.

תכנון נכון של מערכת חימום המים בבריכה שלכם עתיד לחסוך לכם סכומי כסף בלתי מבוטלים.

חברת עלית הגז מתחייבת לספק לכם משאבות חום ואמצעי חימום אחרים לבריכות בהתאמה אישית, בסטנדרטים הגבוהים ביותר. פנו אלינו בהקדם לקבלת ייעוץ מאנשי מקצוע מומחים בתחומם.

סגירת תפריט
להצעת מחיר אטרקטיבית מלאו פרטים ומיד נחזור:
דילוג לתוכן