חימום בריכות סולארי – היתרונות

חימום בריכות סולארי – היתרונות

אם בעבר אורח החיים הירוק נחשב לנדיר במיוחד, ואפיין רק אנשים בודדים שנחשבו ל"משוגעים" לדבר, הרי שכיום המודעות האקולוגית הינה חוצה גבולות, לאומים, יבשות, דתות, גילאים ומינים. כיום ברור לכל שאם לא נשמור על כדור הארץ שלנו, לא יהיה לנו מה להוריש לילדינו ולנכדינו. לכן, יותר ויותר אנשים מאמצים אורח חיים ירוק, במסגרתו הם מצמצמים את הפגיעה באיכות הסביבה למינימום ההכרחי. אחת הדוגמאות הנפוצות לצמצום הפגיעה באיכות הסביבה היא חימום בריכות סולארי.


חימום סולארי לבריכות


חושבים רחוק, חושבים ירוק – באמצעות חימום בריכות סולארי


הפקת אנרגית חשמל בתחנות הכוח היא תהליך הכרוך בזיהום סביבתי כבד, שכן במסגרתו נפלטים לאוויר גזי חממה רבים הפוגעים בשכבת האוזון של כדור הארץ. הפגיעה בשכבת האוזון מובילה לאפקט ההתחממות הגלובלית ולסכנות סביבתיות רבות.

 

לעומת זאת, הפקת חשמל באמצעות אנרגיה סולארית נחשב לתהליך "ירוק", שכן הוא אינו כרוך בפליטת גזים או חומרים רעילים אחרים המזהמים את הסביבה. האנרגיה הסולארית משמשת אותנו כבר שנים רבות לשם חימום מים לשימוש ביתי בדודי השמש שלנו. חימום בריכות סולארי עובד על אותו עיקרון. פתרון זה מאפשר לנצל את אנרגיית השמש לטובת חימום מי הבריכה, ובכך חוסך לנו את צריכת אנרגיית החשמל ואת הזיהום הסביבתי.

 

תנו לשמש לעלות


מיקומה הגיאוגרפי של מדינת ישראל הופך אותה למקום פופולארי ליישום חימום בריכות סולארי. בישראל נמדדות בשנה למעלה מ- 1,600 שעות קרינת שמש בממוצע (שעות קרינת שיא), עובדה שהופעת את קרני השמש למשאב יקר ערך וחיוני במיוחד באזורנו. יהיה זה פשוט פשע שלא לנצל את האנרגיה הסולארית, הזמינה עבורנו בשפע, כתחליף לאנרגיית החשמל.

 

ליהנות מכל היתרונות שיש לשמש להציע לנו:

  • * צמצום צריכת החשמל וצמצום הזיהום הסביבתי.
  • * צמצום של עשרות אחוזים בהוצאות החודשיות שלנו בגין צריכת חשמל. מערכת סולארית כזו מחזירה את ההשקעה הראשונית בה במהירות (תוך שנתיים בדרך כלל), ומאפשרת לנו אפילו להרוויח כסף.
  • * בניגוד למערכות חשמליות, מערכת סולארית לבריכות הינה בעלת עמידות גבוהה בפני מי בריכה וכימיקלים, אינה כרוכה בתחזוקה רבה, ומשרתת אותנו נאמנה שנים ארוכות.
  • * מערכת בריכות סולארי היא פתרון אסתטי לכמויות גדולות של מים. הקולטים הפלסטיים של המערכת מותקנים על גג המבנה, כמעט שאינם נראים לעין ואינם פוגעים בחזות האסתטית של המבנה.
  • * התקנת מערכת כזו לבריכות סולארי הינה פשוטה ומהירה.
  • * הפתרון הסולארי מתאים לכל סוגי הבריכות: בריכות פרטיות בבתים ובבנייני מגורים, בריכות שחייה ציבוריות, בריכות שחייה במוסדות, בריכות דגים ועוד.

 

אנרגיה סולרית לחימום בריכות


מנהלים בריכה ציבורית? רוצים ליהנות ממים חמים בבריכה הפרטית שלכם? אל תמהרו ללחוץ על כפתור החימום של החימום החשמלי. אנו בחברת עלית הגז מעמידים לרשותכם מערכות חימום סולריות מתוחכמות, שיעזרו לכם לחמם את הבריכה באמצעות אנרגיית השמש. למעשה, המערכת מורכבת מקולטי שמש ומצינורות סחרור, המזרימות את המים הקרים דרך מערכת החימום, ובהמשך המים חוזרים לבריכה כשהם מחוממים. חימום חיוני מאוד לבריכות סגורות ולבריכות של תינוקות גם בחורף. מעבר לזאת, חימום בשיטה זו של בריכות השחייה מאפשר להרחיב את עונת הרחצה גם לחודשי הסתיו והאביב.

 

חימום בריכות לגידול דגי נוי


מחקרים הוכיחו כי גידול דגי נוי במים מחוממים משפיעים לטובה על הדגים. מסיבה זו, בריכות חקלאיות זקוקות לחימום בדיוק כמו בריכות שחייה, ואף יותר. עם זאת, חשוב לזכור שבריכות לשימושים חקלאיים גדולות משמעותית מבריכות שחייה, ולכן קשה מאוד לחמם אותן. מערכות סולריות מאפשרות לצמצם משמעותית את הוצאות הגידול על חימום בריכות אלו. החימום מתבצע בצורה אקולוגית, שאינה פוגעת בדגים עצמם או בסביבה.

 

מערכות חימום סולריות שלא מאכזבות אתכם


חברת עלית גז מציעה לכם מוצרים איכותיים, מתוצרת ישראלית. הקולטים שלנו בנויים מיחידה אחת, מה שמונע בעיות של דליפות. מוצרי האיכות שלנו מאפשרים לכם לנצל לטובתכם כל יום שמשי, ולא להפעיל מערכות חימום חשמליות. המשמעות היא הן חיסכון כלכלי והן מחשבה על איכות הסביבה.

 

חברת עלית הגז – מערכות גז וחימום בע"מ מזמינה גם אתכם ליהנות משלל היתרונות של המערכות הסולאריות. אנו מתמחים בהתקנת מערכות סולאריות לכל סוגי הבריכות, ונשמח להעמיד גם לרשותכם את הידע הרב והניסיון העשיר שצברנו.

 

לפרטים נוספים – צרו עמנו קשר ונשמח לענות על כל שאלה.