בימים שבהם הקור חודר לכל פינה וכן גם "לעצמות" כמו שנהוג לומר , אין כמו לצעוד על רצפה חמימה ואפילו לשבת ולשחק עם הילדים מבלי לחשוש.

אומרים שחימום הגוף מתחיל מהרגליים – אז צדקו

חימום תת רצפתי הוא שיטה פופולרית לחימום בתים, במיוחד במוקמות בהם יש אקלים קר . זה כולל התקנת מערכת חימום מתחת לרצפה, אשר לאחר מכן מקרינה חום כלפי מעלה לתוך החלל ומשארה אווירה נעימה גם כשהחוץ קר.

אם אתה משפצים או בונים בית – המערכת הזו היא בדיוק בשבילכם, ואלו הסיבות:

חימום רצפתי

1. פיזור חום נוח ואחיד
חימום תת רצפתי מספק פיזור חום נוח ואחיד יותר מרדיאטורים מסורתיים. הסיבה לכך היא שהחום מוקרן כלפי מעלה מהרצפה, מה שיוצר טמפרטורה אחידה יותר בכל החדר. מה שהופך את הבית לנעים יותר לחיות בו.

2. חסכוני באנרגיה בייחוד במערכות מבוססות מים
חימום תת רצפתי חסכוני מאוד כשמדובר על חימום הבית. הסיבה קודם כל היא הטכנולוגיה שאיננה זוללת חשמל ומאפשרת לחום לתפזר באופן שווה בכל החדר, מה שאומר שניתן לחמם את החדר לטמפרטורה נמוכה יותר ועדיין להרגיש בנוח. זה מפחית את כמות האנרגיה הדרושה לחימום החדר, מה שעלול להוביל להורדת חשבונות החשמל.

3. חסכון במקום
חימום תת רצפתי הוא פתרון לחיסכון במקום לחימום הבית. רדיאטורים מסורתיים או תנורים שתופסים שטח יקר , מה שיכול להגביל את מיקום הרהיטים ופריטים אחרים בחדר. חימום תת רצפתי מבטל בעיה זו, שכן מערכת החימום מותקנת מתחת לרצפה ומשאירה את הקירות פנויים לשימושים אחרים.

4. היגייני
חימום תת רצפתי הוא פתרון היגייני לחימום הבית. רדיאטורים ומזגנים יכולים לאסוף אבק ואלרגנים אחרים, אשר יכולים להיות מופצים בכל החדר כאשר החימום מופעל. חימום תת רצפתי מבטל בעיה זו, שכן אין רדיאטורים לאיסוף אבק ואלרגנים אחרים.

5. עליית ערך הנכס
חימום תת רצפתי יכול להעלות את ערך הנכס. הסיבה לכך היא שזו תכונה רצויה עבור רוכשי בתים רבים, במיוחד באקלים קר יותר. התקנת חימום תת רצפתי יכולה להפוך את הנכס לאטרקטיבי יותר עבור קונים פוטנציאליים, מה שיכול להוביל למחיר מכירה גבוה יותר.

לסיכום, חימום תת רצפתי הוא פתרון נוח, חסכוני באנרגיה, חסכון במקום, היגייני ויקר ערך לחימום בית פרטי. אם אתם שוקלים להתקין חימום תת רצפתי בביתכם, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לוודא שהמערכת מותקנת בצורה נכונה ועונה על צרכי החימום שלכם.